O naszej szkole

Szkoła Podstawowa w Świerznie ma już pewne tradycje,  działa od 1950 roku. My nauczyciele tej szkoły, zdajemy sobie sprawę z wagi naszej pracy. Kształcimy i wychowujemy młodych ludzi. Uczymy ich odpowiedzialności i poczucia własnej wartości,  patriotyzmu, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Zapewniamy im też opiekę i bezpieczeństwo.

Szkoła to przede wszystkim uczniowie. Staramy się aby nasi uczniowie zdobyli taką wiedzę i umiejętności, by w niedalekiej przyszłości stali się świadomymi, wykształconymi i wrażliwymi osobami. Nasi absolwenci kształcą się w gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i na wyższych uczelniach, pracują w różnorodnych zawodach.  Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Współpracujemy z różnorodnymi instytucjami działającymi na rzecz edukacji. Historię szkoły podstawowej tworzą ludzie z nią związani: uczniowie, absolwenci, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz emeryci. Wielki szacunek należy się tym, którzy pracowali na renomę tej szkoły, a nie ma ich już wśród nas. Dziękujemy im i pamiętamy o nich.

Szkoła po remoncie