Nawigacja

  • Konkurs

  • 84. Rocznica Zbrodni Katyńskiej. Pamiętamy!

    Oddaliśmy hołd z innymi Stowarzyszeniami.

  • Stroiki wielkanocne

  • Konkurs matematyczny Leon

    Dnia 26.03.24r. uczniowie klasy II, przystąpili do Ogólnopolskiego konkursu matematycznego ,,Leon". Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

  • Młodzież zapobiega pożarom

    Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

     

    Uczniowie naszej szkoły mogą się pochwalić wysokimi wynikami w eliminacjach gminnych organizowanych 15 marca br. w hali sportowej w Świerznie. Do konkursu z ramienia naszej szkoły przystąpiło 8 uczniów z klas IV-VII ( Anna Tkaczenko, Marcelina Pisula, Michał Dyszel- kl.IV, Joanna Major, Lena Mordak, Julia Szczęsna, Nikola Górniak- klasa VIa, Maja Barbarska- klasa VII), zdobywając:

     

    I miejsce w kategorii klas I-IV- Marcelina Pisula-

    II miejsce- Anna Tkaczenko

     

    I miejsce w kategorii klas V- VIII- Joanna Major

     

    Gratulujemy!

    Dziewczyny, które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych.

     

    Po ogłoszeniu wyników odbyła się krótka ceremonia wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych.

  • Konkurs Omnibus

    W poniedziałek 18.03.24 r. na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs z wiedzy powszechnej Omnibus 2024 . Do rywalizacji o tytuł Omnibusa przystąpiły trzy uczennice naszej szkoły.

    1 miejsce zajęła Ada Augustyniak (45 punktów)

    2 miejsce – Eliza Jambor (44 punkty)

    3 miejsce – Roksana Buszta (42 punkty)

     

    Dziewczynom gratulujemy odwagi.

     
  • Konkurs recytatorski

    12 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji", którego celem była przede wszystkim prezentacja wierszy o tematyce wiosennej, pobudzanie dzieci do aktywności poprzez wspólną zabawę, zachęcanie do zdrowej rywalizacji, wyrażanie swoich uczuć poprzez ekspresję słowną oraz popularyzację konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień dzieci.

    Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas II-VI.

    Jury oceniało uczestników na poziomie każdej grupy wiekowej, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, kulturę słowa (poprawność językową), interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Dokonało oceny prezentacji i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych: 

     

    Kategoria 1- klasy II-III

     

    I miejsce- ex aequo Dasha Levitsky oraz Masha Levitsky- klasa III

     

    II miejsce- Marcel Jazdziewski- klasa II

     

    III miejsce ex aequo- Aleksandra Arsoba- klasa II oraz Aleksandra Wiącek- klasa III

     

    Kategoria 2- klasy IV-V

     

    I miejsce- Błażej Skubis- klasa V

     

    II miejsce- Anna Tkaczenko- klasa IV

     

    III miejsce- Ada Augustyniak- klasa IV

     

    Wyróżnienia - Eliza Jambor- klasa IV oraz Marcelina Pisula- klasa IV

     

    Kategoria 3- klasy VI

     

    I miejsce- Milena Szlendak- klasa VIb

     

    II miejsce- Laura Arsoba- klasa VIb

     

    III miejsce ex aequo- Lena Mordak- klasa VIa oraz Nadia Lanczak- klasa VIb

     

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe lub drobne upominki.

     

    Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będzie Was jeszcze więcej!

  • Rekrutacja zakończona

    Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2024/2025 zakończona. Wszystkie złożone wnioski zostały przez komisję ropatrzone pozytywnie. Czas składania wniosków przypadał na okres od 01.02.2024 do 29.02.2024. Informacja o rekrutacji była umieszczona na stronie internetowej szkoły oraz podana do wiadomości dla Przedszkola Fundacji Szczecińska w Świerznie.

  • Marshmallow challenge

    27 lutego w klasie VI b zostały przeprowadzone zajęcia integracyjne w postaci Marshmallow challang, polegające na zbudowaniu z makaronu, taśmy i sznurka wieży, która utrzyma piankę, czyli tytułowy marshmallow.

    Zabawa ta jest świetną formą integracji klasy, a obserwacja uczestników w trakcie wykonywania zadania pozwala na wyciągnięcie ciekawych wniosków na temat współpracy w poszczególnych grupach, pojawiających się ewentualnych konfliktów podczas podejmowania decyzji, akceptacji pomysłu innego niż własny. Uczy szacunku, właściwej komunikacji, kreatywności, zaangażowania.

    Wszystkie grupy spisały się rewelacyjnie, pomysłów na wieżę nie brakowało

  • Przedstawienie teatralne pt. "O psie, który jeździł koleją"

  • Światowy Dzień Walki z Depresją

  • Walentynki

    W dniu Świętego Walentego

    nic nie może dziać się złego,

    nikt nie może się dziś złościć,

    bo dziś nadszedł Dzień Miłości

     

     Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Chcielibyśmy, aby ten dzień był wyjątkowy i służył jako okazja do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.  

     

    Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

     

    Dodatkowo klasa 7 wraz opiekunem SU włączyła się do projektu "Podaj dalej dobro", którego głównym założeniem było rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci, rozwijanie empatii i uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi, a także integracja ze środowiskiem lokalnym i społecznym. Głównym zaś zadaniem było wyjście z klasą na spacer i rozdanie osobom napotkanym podczas spaceru, sąsiadom placówki, osobom pracującym w pobliskich punktach usługowych życzeń i dobrych myśli przygotowanych wcześniej przez uczniów.

    Udział w projekcie pozwolił młodzieży na dostrzeżenie drugiego człowieka, nawiązanie nowych kontaktów międzyludzkich, przełamanie trudności w ich nawiązywaniu - a przede wszystkim ukazał, jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość, aby na jego twarzy zagościł uśmiech. 😁

  • Warsztaty kuchni molekularnej

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    Dzień Bezpiecznego Internetu

    6 lutego 2024

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to cykliczne wydarzenie w kalendarzu szeroko zakrojonych świąt i eventów dedykowanych głównie dzieciom i młodzieży – ale nie tylko. Przypadające zawsze na pierwszą połowę lutego obchody po raz pierwszy zapisały się na kartach historii w roku 2004, zainicjowane i ustanowione przez Komisję Europejską. W tym roku, dokładnie 20 lat później, Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy we wtorek, 6 lutego 2024.

    Idea ustanowienia Dnia Bezpiecznego Internetu sprowadzała się w skrócie do cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży, także dorosłych – ale szybko wykroczyła poza to tylko pojęcie i wciąż poszerza swój krąg znaczeniowy. Chodzi przede wszystkim o promowanie bezpiecznego i świadomego korzystania z zasobów sieci tak, aby było doświadczeniem pozytywnym, niosącym ze sobą korzyści. Nie ma wątpliwości, że Internet jest potężnym narzędziem. Dzięki niemu mamy dostęp do wiedzy, do informacji, do innych ludzi. Możemy się uczyć i komunikować, rozwijać i prowadzić biznes, zrobić zakupy, załatwić sprawy urzędowe, dotrzeć do zasobów kultury fizycznie dla nas niedostępnych. Naturalnie jednak tam gdzie są możliwości – jest i ryzyko.

    W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy w mniejszym bądź większym stopniu online – młodsze pokolenia i te, które pojawią się w przyszłości nie będą znały rzeczywistości całkowicie awirtualnej i od swoich najwcześniejszych lat będą odczuwać wpływy stale obecnej w życiu społecznym cyfrowej przestrzeni. Przestrzeń ta będzie je w pewnym sensie kształtować. Wraz z rozwojem technologii komputer przestał być urządzeniem służącym jedynie rozrywce i sporadycznemu “wygooglowaniu” prostych haseł. Jak uświadamia nam kilka ostatnich lat, dobitnie pokazuje to przykład pandemii związanej z COVID-19 – coraz więcej aspektów naszej codzienności wymaga internetowej asysty.

    Tak więc nadrzędnym celem DBI staje się ochrona i zabezpieczenie pozycji dzieci i młodzieży w Internecie. Aby osiągnąć te zamierzenia, ważne jest ciągłe podkreślanie tego, jaką moc ma współdziałanie i to na poziomie każdej komórki społecznej – czy to w skali globalnej, konkretnego państwa, społeczności lokalnej czy wreszcie otoczenia domowego. Wszyscy jesteśmy narażeni na potencjalne szkody, które może wyrządzić nam nieodpowiednie korzystanie z Internetu, dlatego w interesie nas wszystkich jest zadbać o to, by żyło się lepiej   (i bezpieczniej), także online. Rozmawianie, ostrzeganie o niebezpieczeństwach, propagowanie zasad cyberhigieny – te praktyki wydają się być domyślnie wpisane w ideę Dnia Bezpiecznego Internetu.. 

    Inicjatywa DBI ukorzenia w społeczeństwie myśl, że każdy z osobna jest odpowiedzialny za to jak wykorzystywane są zasoby internetowe i buduje poczucie solidarności w dążeniu do tego, aby używane były mądrze. Idea Dnia Bezpiecznego Internetu zakłada społeczny trud o to, by standardem były pozytywne, bezpieczne doświadczenia obcowania z cyberprzestrzenią a realną – wizja dobrej cyberprzyszłości dla dzieci i młodzieży.

    Materiał zaczerpnięty ze strony: https://bezpiecznyinternet.edu.pl/dzien-bezpiecznego-internetu/

  • Rekrutacja do klasy I

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliana Grunera w Świerznie informuje orekrutacji do klasy pierwszej od dnia 01.02.2024 r. do 29.02.2024 r.Wniosek o przyjęcie do Szkoły Podstawowej im. Juliana Grunera wŚwierznie jest do pobrania na stronie internetowej szkoły, wsekretariacie Szkoły oraz sekretariacie Przedszkola Fundacji SZCZECIŃSKA.Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im.J. Grunera w Świerznie do dnia 29.02.2024 r. do godz. 14:30.

     

    Wniosek_o_przyjecie_do_SP_w_Swierznie(1).doc

  • Wycieczka do Walimia

  • Zadymiony - mówimy NIE biernemu paleniu

    10 stycznia zostały przyznane nagrody za konkurs "Zadymiony - mówimy NIE biernemu paleniu". Dziękujemy za udział, piękne prace i gratulujemy zwycięzcom 🤗👍😁

  • Bezpieczne ferie

    12 stycznia tuż przed samymi feriami odbyło się spotkanie z przedstawicielami KPP oraz Sanepidu dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zimowych ferii. Udział wzięli uczniowie ze wszystkich klas. 

    Podsumowując trzeba pamiętać o:

    - ubieraniu się stosownie do panujących warunków atmosferycznych

    - bezpiecznym zachowaniu podczas jazdy na nartach, sankach

    - nie wchodzeniu na zamarznięte rzeki, jeziora

    - stałym kontakcie z bliskimi i informowaniu o tym gdzie i z kim się spotykasz

    - zawiadomieniu odpowiednich służb w razie wykrycia niebezpieczeństwa.

    Bawcie się dobrze, odpoczywajcie i wróćcie bezpiecznie do szkoły.

  • Bal karnawałowy

  • Jasełka i wigilie klasowe

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
    Ul. Szkolna 4
    72-405 Świerzno
  • 691902467

Galeria zdjęć