Od dziś tj. 27.05.2020 od godz. 8.00 do 13.00 w sekretariacie szkoły można odebrać dyplom oraz nagrodę za konkurs fotograficzny ,, Przyroda i owad w obiektywie"
Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas V-VII, w ramach lekcji plastyki, przygotowywali laurki dla swoich Mam. Ciekawe pomysły, różnorodne techniki plastyczne i staranność wykonania zostały docenione w postaci bardzo dobrych i celujących ocen z przedmiotu.Powstały piękne, kolorowe kartki z życzeniami, oto niektóre z nich.
Konsultacje organizowane w szkole dla klasy 8
Informacje na temat egzaminu klasy 8
KONSULTACJE.pdf
EGZAMINY.pdf
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie fotograficznym ,, Przyroda i owad w obiektywie". Komisja stwierdziła, iż każde zdjęcie jest piękne, wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju i każdy uczestnik zajmuje I miejsce.
KLASY I-III:
I
Hanna Adamowicz
Tatiana Kłobucka
Eryk Kupis
Paweł Piekarz
Błażej Skubis
Michalina Socha
IIa
Anna Kawecka
Michał Kwaśniak vel Kwaśniewski
Lena Mordak
Piotr Piekarz
Noah Shledevits
Cezary Siutkowski
Wiktoria Szczęsna
IIb
Roksana Buszta
III
Katarzyna Jambor
Adrian Kurz
Borys Maryniak
Zuzanna Piekarz
Dawid Skubis
KLASY V-VII
Va
Kornel Krakowski
Maja Mordak
Vb
Martyna Pisula
VIa
Hubert Lebioda
Cezary Piekarz
Zuzanna Ryfa
VIb
Mateusz Bemsz
Filip Ignaszewski
Michał Szymczyk
Jakub Tarnawski
Aleksander Teterus
Zofia Wilk
VII
Damian Gawron
Wiktoria Jacuniak
VIII
Rozalia Podedworna
Nagrody niespodzianki, dyplomy będą do odebrania w sekretariacie - poinformujemy kiedy
(w klasach I-III dodatkowo ocena 6 z odpowiedniego przedmiotu; w klasach V-VII dodatkowe 15 pkt.)
Gratulujemy Justyna Szczęsna, Kamila Magneska-Myrunka
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział oraz wykonanie ciekawych, twórczych projektów. Nadesłane prace oceniane były pod względem pomysłowości, estetyki i samodzielności wykonania. Laureatami konkursu zostali:
klasa 5a
Maja Mordak
Krzysztof Lisowski
Kornel Krakowski
Hubert Augustyniak
klasa 5b
Adam Gołębiowski
Martyna Pisula
klasa 6a
Zuzanna Ryfa
klasa 6b
Michał Szymczyk
Iga Symanik
Jakub Tarnawski
Filip Ignaszewski
Aleksander Teterus
Brajan Garbaciak
klasa 7
Natalia Major
Amelia Małysza
klasa 8
Zuzanna Boba
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy
Szanowni Państwo,
W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce 7 maja 2020 w Twerze, zarząd Federacji Rodzin Katyńskich sformułował list otwarty w tej sprawie. Prosimy o jego publikację.
List otwarty Federacji Rodzin Katyńskich
Wiosną 1940 w gmachu NKWD w Kalininie zamordowano 6287 polskich jeńców wojennych, przetrzymywanych w obozie specjalnym w Ostaszkowie. Zginęli polscy policjanci, żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Więziennej, ludzie służący Rzeczypospolitej. Ofiary Zbrodni Katyńskiej.
Blisko trzydzieści lat temu, dzięki determinacji rodzin Ofiar, na budynku w dzisiejszym Twerze wmurowano tablicę, która miała w sposób widoczny i jednoznaczny zaprzeczyć kłamstwu katyńskiemu i oddać hołd Pomordowanym. To miejsce śmierci naszych Ojców, Dziadków i Pradziadków stało się celem pielgrzymek Rodzin Katyńskich, podobnie jak Polski Cmentarz Wojenny w Miednoje, gdzie spoczęli.
W roku osiemdziesiątej rocznicy Zbrodni Katyńskiej, tuż przed upamiętnieniem zakończenia II wojny światowej, w świetle dnia wróciło kłamstwo katyńskie: zniszczono tablicę w Twerze. Władze rosyjskie małymi krokami dążą do zatarcia prawdy historycznej i odrzucenia odpowiedzialności za masowe mordy na Polakach w 1940 roku.
Federacja Rodzin Katyńskich apeluje do władz polskich i polskiej dyplomacji o natychmiastowe podjęcie zdecydowanych działań w imię prawdy i obrony polskiej racji stanu. Prosimy organizacje pozarządowe i wszystkich ludzi dobrej woli o głos w tej sprawie. Jesteśmy pogrążeni w trudach codzienności, ale nie wolno się poddawać, gdy polityka chce nas pozbawić prawdy o historii. Nie zapominajmy!
W imieniu zarządu Federacji Rodzin Katyńskich
Izabella Sariusz-Skąpska
Brawo! Brawo! Brawo za odwagę, zaangażowanie i chęć zmierzenia się z tajemnicami naszej, narodowej historii!
Aż i tylko dwóch uczniów naszej szkoły zmierzyło się z pytaniami konkursowymi, które reprezentowały różny stopień trudności. Był do przeczytania tekst źródłowy, mapa historyczna na której tylko bystrym okiem można było dojrzeć tajemnice i pytania, też o różnym stopniu trudności. Udział wzięły tylko dwie odważne osoby. Najlepiej napisał i został zwycięzcą, najstarszy z uczestników Hubert Lebioda z klasy szóstej. Bardzo dobry wynik uzyskał Hubert Augustyniak z klasy piątej. Różnica była minimalna, ponieważ wynosiła tylko jeden punkt!
Wszyscy uczestnicy otrzymali wysokie oceny (z odpowiednią wagą) i plusowe punkty z zachowania.
Nauczyciel historii będący pod wrażeniem osiągnięć odważnych uczestników konkursu składa podziękowania, gratuluje osiągniętego wyniku i zaprasza do następnych!
Marek Sobkowiak
Uczniowie wzięli udział w projekcie z okazji Dnia Flagi. Zaprojektowali i wykonali swoja flagę. Barwy biało-czerwone znalazły odzwierciedlenie w strojach, kotylionach, pięknie wykonanych przez dzieci.Brawo!
W ubiegłym tygodniu klasa Va musiała zmierzyć się z omawianiem lektury on-line. Daliśmy radę. Wykorzystując różne materiały , czasem zawartość lodówki , lecz przede wszystkim własną inwencję , piątoklasiści stworzyli oryginalne portrety głównego bohatera powieści Marka Twaina. Wyszło ciekawie, niekonwencjonalnie , a nawet...apetycznie.
Ograniczenia działalności szkół zostały przedłużone do 24 maja 2020r. Egzamin ósmoklasisty planowany jest na 16, 17, 18 czerwca 2020r.
Dziękujemy Pani Iwonie Krakowskiej za wspomaganie w pracy pracowników szkoły podstawowej w Świerznie, dzięki Pani pracy nasza praca jest bezpieczniejsza!!! Maseczki szyte przez Panią Iwonę nie są tylko praktyczne, ale i nie ustępują najnowszym trendom mody. Od kiedy decyzją Pana Wójta świetlica wiejska znalazła swoje miejsce w szkole, współpraca pomiędzy instytucjami kwitnie jeszcze bardziej. Otwartość i uśmiech Pani Iwony to cenny nabytek nie tylko dla społeczności szkolnej ale też dla mieszkańców. Dziękujemy za pomoc!!!
Temat pracy plastycznej : ,,Jak spędzam wolny czas z moją rodziną”
Po dokonaniu oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych, wyłoniono zwycięzców:
Klasy I-III
I miejsce Wiktoria Szczęsna
I miejsce Kornelia Klęk
Klasy V-VI
I miejsce Zuzanna Ryfa
Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się jak uczniowie wrócą do szkoły.
Gratulujemy!
22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji ogłaszamy konkurs dla dwóch grup wiekowych:klasy I-III: Zadaniem uczestników jest wykonanie Ekologicznego Stworka. Pracę wykonać należy z zużytych opakowań, butelek, rolek od papieru itp.klasy V-VIII: Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie koszulki promującej obchody Dnia Ziemi. Z kartki A4 należy wyciąć koszulkę (T-shirt), następnie zaprojektować na niej grafikę nawiązującą do tego wydarzenia.Oceniane będą:- realizacja tematu konkursu- estetyka wykonania pracy- pomysłowość i oryginalność- samodzielność wykonania.Technika wykonania pracy -dowolna.Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.Projekt należy przesłać w formie zdjęcia na adres: konkurs.swierzno@gmail.com do 24 kwietnia.Gorąco zachęcamy do udziału!
Organizatorzy: Beata Jaroszyńska, Anita Nowak, Edyta Teterus
Drodzy Nauczyciele, Rodzice Uczniowie,
dziś dotarła do nas smutna wiadomość. 13 kwietnia zmarła córka naszego Patrona-Pani Ewa Gruner –Żarnoch- Człowiek wielkiego serca, osoba szanowana, serdeczna , wrażliwa na potrzeby innych ludzi. Wielokrotnie gościła w murach naszej szkoły, była fundatorką stypendiów edukacyjnych. Podczas uroczystości na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zawsze wypatrywała czerwonych czapeczek z napisem „SP im. Juliana Grunera w Świerznie. Przez wiele lat, będąc prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, starała się pielęgnować pamięć o swoim ojcu oraz ocalić od zapomnienia wszystkich, którzy zginęli z rąk Sowietów w 1940 r.
Pani Ewa Gruner odeszła dokładnie w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskej. Jakże wymowna i znacząca to data. Dokładnie 13 kwietnia 1943 roku świat dowiedział się o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jest w tym jakaś symbolika.
Ze względu na obecną sytuację uroczystości pogrzebowe odbędą się w terminie późniejszym. Zrozumiałe, iż nie może na nich zabraknąć delegacji ze szkoły noszącej imię dr. Grunera.